יום שישי, 8 במאי 2020

לוויה בזום, ברווזים ביוטיוב

זמנים מוזרים.

סבתא של הבחור נפטרה. זה לא היה יותר מדי מפתיע וגם לא קשה כי הוא לא ראה אותה בערך 20 שנה ומצבה היה רע כבר די הרבה זמן. עד סוף חייה היא חיה בקנדה, בשנים האחרונות בבית אבות. מוזר שלא מדווחים על קנדה בארץ אבל מה שהולך שם זה די אסון. בבתי האבות הצוות המטפל פשוט נטש מפחד להדבק והחוסים נשארו מוזנחים. סבתא שלו נדבקה בקורונה אבל לא בטוח שמזה היא מתה כי מצבה השתפר אבל כנראה ההזנחה עשתה את שלה.
בכל מקרה ההורים וקרובים אחרים לא יכולים לטוס להלוויה כי קורונה, אז היום היתה לוויה בזום. בבית הקברות היו אולי 5 אנשים, כולם במעילים וכנראה בשלג. בזום גם לא היו הרבה נוכחים. קצת עצוב איך אדם הולך מהעולם ומשאיר כל כך מעט אחריו.

ברווזים.
באוניברסיטת שיקגו יש בריכת נוי וכל שנה מגיעה לשם ברווזה ומגדלת שם אפרוחים.
בשנים הראשונות היא לא היתה כל כך מוצלחת, מ10 אפרוחים בהתחלה 2 או 3 הגיעו לבגרות. בשנה השלישית שלנו שם היא השתפרה ומתוך 10, 8 שמונה הגיעו לבגרות. בשנה שעברה לא רק ש10 מ10 שרדו, אחרי כמה שבועות עוד ברווזה הביאה לשם גוזלים. ואחרי עוד כמה שבועות עוד אחת. בסוף היו שם 3 קבוצות של 6 עד 8 אפרוחים ב3 גדלים שונים. כשפגשתי את השוערת בבניין שגרנו בו הייתי מעדכנת אותה כל פעם במצב הברווזים ומראה תמונות. כשסיפרתי לה שאנחנו עוזבים היא שאלה איך אני אסתדר בלי הברווזים.
עכשיו הברווזה חזרה עם אפרוחים חדשים ובהתאם לזמנים בהם אנחנו חיים נפתח ערוץ יוטיוב שמשדר בלייב מהבריכה. אז אנחנו לא יכולים ללכת לבקר אותם, אבל אפשר לעקוב אחרי ההתקדמות מרחוק. 
למי שמעוניין, הם כאן: https://www.youtube.com/watch?v=fhamV-zUcl8 . בדרך כלל ישנים על החוף איפה שהגדר או על אחד האיים ובצהריים של שיקגו (לילה פה) יוצאים לעשות סיבובים בבריכה. 

תגובה 1:

  1. באמת לא מדברים כאן על קנדה. או מקסיקו. יש המון ארצות שלא מדווחים עליהן כאן, ואני תוהה אם זה מגמתי או שפשוט מדווחים רק על ארצות שאיכשהו רלוונטיות לישראל. ועל סמך מה הן נחשבות רלוונטיות.
    עצוב הסיפור של סבתא של הבחור - לא רק מותה הבודד אלא חייה בתקופה האחרונה.
    באמת הזוי להשתתף בלווייה בזום.
    אבל כיף שאפשר לעקוב אחר משפחות הברווזים. ברוב טפשותי נכנסתי למצלמה עכשיו והבנתי שעוד לילה שם

    השבמחק